“ŞEHİT OKULU ŞEHİTLERİMİZİ SPOR İLE ÖLÜMSÜZLEŞTİRİYOR”
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen 2018/1 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında “Şehit okulu Şehitlerimizi Spor ile Ölümsüzleştiriyor” Projesi kapsamında, Defne ilçesindeki tüm ortaokul ve liselerin katılımı ile gerçekleştirilen turnuvanın ödül töreni 12 Aralık 2018 tarihinde saat 14.00’da Defne Şehit Serkan TALAN Mesleki ve Anadolu Lisesi Müdürlüğü spor salonunda kupa dağıtım töreni yapıldı. Törene Defne Kaymakamı Nevzat ŞENGÖK ve İlçe Kurum Müdürleri katıldı.
 
Projenin yürütücüsü olan Şehit Serkan TALAN Mesleki ve Adanolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Neşe TÜRKOĞLU; projenin milli ve manevi değerlerine bağlı, özgüven duygusuna sahip, toplumsal hayata aktif katılabilen bireyler yetiştirmek, sporun gençlerin hayatlarının bir parçası haline gelmesi, gençlerin sportif etkinliklere katılımının arttırılması, müsabakalarda oyun kurallarına uymak, hileye başvurmamak, rakibi oyunun bir parçası olarak görmek, kazanınca zaferi kötüye kullanmamak; yenilince sonuca ve kazanan takıma saygı göstermek fair play, centilmenlik, barış ve kardeşlik duygusunu aşılamak olduğunu belirti.
 
Turnuvada toplamda 74 takım, 740 sporcu mücadele etmiştir. Dereceye giren takım ve sporculara kupa ve madalyalarını Defne Kaymakamı Nevzat ŞENGÖK ile kurum müdürleri verdi. Turnuvaya katılan sporculara ve öğretmenlerine Defne Kaymakamı Nevzat ŞENGÖK, başarıları diledi.
 
 
DEFNE KAYMAKAMLIĞI
 
 
ADRES    :
 
 
 
Çekmece Mahallesi   Samandağ Bulvarı.
No:2/11
        31144- Defne - HATAY
 
TELEFON: +90   326 223 08 31
FAX          : +90   326 223 08 34
E-POSTA :  
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.