24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ  MESAJI
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928’de "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin ehemmiyetle üzerinde durdukları konulardan biri olan Eğitim’de önemli bir yere sahip olan öğretmenlik, kültürümüzde de kutsal ve saygın mesleklerin arasında yerini bulmuştur. Zira, ülkelerin gelişmişlik düzeyleri eğitilmiş, maddi ve manevi değerlerle yoğrulmuş insan gücüyle yakından ilgilidir.
 
Bu önemli mesleği icra eden öğretmenlerimiz de, sevgiden aldıkları güç ile öğrencilerine kimi zaman bir anne, kimi zaman bir baba ve her zaman en zifiri karanlıkları bile aydınlatan öncüler olmuşlardır. Kıymetli öğretmenlerimizin, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi eğitilmeleri ve tam donanımlı bireyler haline gelebilmeleri için sabır, hoşgörü ve özveri ile çalışacaklarına yürekten inanıyorum.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Atatürk`ün, 'Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirin' nasihatine bağlı kalarak, yılmadan usanmadan çalışanÖğretmenin kutsal sayıldığı gelenek ve göreneklerimizde, Bize ilim öğrenmede önderlik eden tüm değerli öğretmenlerimizin ve bütün eğitim camiamızın Öğretmenler Günü'nü kutluyor, ebediyete göçmüş öğretmenlerimizin de aziz hatıralarını saygıyla yâd ediyorum. Rahmet ve minnetle anıyorum.
 
 
 
 
                                                                        Nevzat  ŞENGÖK
                                                                        DEFNE KAYMAKAMI 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DEFNE KAYMAKAMLIĞI
 
 
ADRES    :
 
 
 
Çekmece Mahallesi   Samandağ Bulvarı.
No:2/11
        31144- Defne - HATAY
 
TELEFON: +90   326 223 08 31
FAX          : +90   326 223 08 34
E-POSTA :  
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.